Hakkımda

Nurşen Demirci propertius

        Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde doğdu. Moda üzerine bir kariyer planlaması olmamasına rağmen kumaş, renk, desen ve elbiseler her dönem ilgi alanındaydı.Lise eğitiminden sonra Halk Eğitim Merkezinin eğitimlerine katılarak, moda alanında profesyonellik anlamında ilk adımı atmış oldu.

       Aldığı eğitimler sonrasında Halk Eğitim Merkezi bünyesinde usta eğitmen olarak dört yıl görev yaptı.1994 yılında daha iyi olabilirim düşüncesiyle kişiye özel çalışmalar yapan  Mevlüt Toplu dikiş atölyesinde çalışmaya başladı.Burası O’nun için bir dönüm noktası oldu.Bu alanda kariyer yapmak istiyordu artık. 2000 yılına kendi atölyesini açtı ve kendini daha çok geliştirmek için Ankara’da bulunan Elif Jülide Tasarım Okuluna başladı. Eğitim süreci tamamlandıktan sonra okulun Ankara,Bursa ve İstanbul’da düzenlemiş olduğu defileye kendi tasarımı olan Osmanlı dönemini yansıtan bir kaftanla katıldı.Ardından Çaycuma’da, kendi hazırlamış olduğu 40 parçadan oluşan defilesini yaparak bir ilke imza attı.

        2005 yılına kadar kendi atölyesinde kişiye özel çalışmalarına devam etti. Aynı yıl içerisinde Kendisine yeni bir yol haritası çizerek İstanbul’a yerleşti. Yıldırım Mayruk ile yolunun kesişmesi ona yeni bir bakış açısı kazandırdı ve moda trendlerini daha yakından takip etmeye başladı. Alanında marka olan tasarım ve dikim atölyelerinde 2015 yılına kadar çalıştı.(Ümran Erçağ).Bütün bu birikimler sonucunda tasarım ürünlere yönelerek kendi tasarımlarını yapmaya başladı. Ve nihayet hazır olduğunda, hayalini kurduğu ilk gelinlik koleksiyonunu 2021 yılı için hazırladı.Kişiye özel çalışmalarıyla hala sektörün içerisinde aktif olarak çalışmaktadır.

NURŞEN DEMİRCİ